Tel.: 22 757 46 99; 797 775 505

Konserwacja nagolenników

 
Należy pamiętać, aby przy każdorazowym zakladaniu/zdejmowaniu nagolenników rozpinać wszystkie klamry i zapięcia.
Aby przedłużyć żywotność nagolenników oraz zniwelować przykry zapach, podstawową czynnością jaką należy wykonać po każdym zakończeniu treningu jest wysuszenie ochraniaczy oraz wytarcie zewnętrznej strony nagolenników z potu i zabrudzeń.


 

                                                                                                              
 
Przed rozpoczęciem treningu z użyciem nagolenników bardzo ważne jest, aby rozpiąć wszystkie rzepy. Próby zakładania i zdejmowania ochraniaczy z zapiętym rzepem mogą spowodować zniszczenie sprzętu. Pamiętajmy, aby po zakończonym treningu zdejmować ochraniacze z rozpiętymi rzepami oraz zsuwać ochraniacze ze stopy.


 
Po zakończeniu treningu konieczne jest wytarcie nagolenników z zewnętrznej oraz wewnętrznej strony. Nagolenniki podczas treningu są narażone na ludzki pot oraz inne rodzaje zabrudzeń. Czyszczenie nagolenników jest bardzo proste i wystarczą nam podstawowe środki czystości jakie posiadamy w każdym domu: czysta ściereczka, mydło oraz letnia woda. Po wyczyszczeniu nagolenników bardzo ważnej jest , aby wytrzeć je do sucha.


 
Kolejnym krokiem jest wysuszenie wewnętrznej części nagolenników. Jest to bardzo proste do wykonania: rzepy nagolenników należy rozpiąć w taki sposób aby po rozpięciu nie dotykały wewnętrznej strony ochraniaczy , można dodatkowo zastosować DRYER MASTER lub odświeżacz uniwersalny NO STINK, który to wchłania pot oraz zapobiega powstawaniu bakterii wewnątrz ochraniaczy.


 
Po wyczyszczeniu i wysuszeniu nagolenników pora na ich konserwację. Skórę naturalną dobrze jest natłuszczać po każdym treningu, jeśli z jakiś przyczyn jest to nie możliwe to zaleca się natłuszczanie raz w tygodniu. Natłuszczona skóra staje się bardziej elastyczna, co przekłada się na jej żywotność. Natłuszczanie jest proste do wykonania, do tej czynności potrzebny nam będzie krem np.: wazelina lub środek do konserwacji skóry, który jest dostępny w większości marketów. Krem nakładamy na dłoń i wcieramy w powierzchnie nagolenników, zostawiamy do całkowitego wchłonięcia kremu w skórę nagolenników.
Nagolenniki ze skóry syntetycznej nie potrzebują tylu zabiegów, co skóra naturalna. Wystarczy je wyczyścić z zewnętrznej strony za pomocą wilgotnej ściereczki z dodatkiem letniej wody i mydła. Po tym zabiegu należy wytrzeć ochraniacze do sucha.


 
Dodatkowo, zarówno do nagolenników ze skóry naturalnej i ze skóry syntetycznej, możemy zastosować środek do odświeżania sprzętu sportowego o nazwie Vio-Pro sport Nano Silver. Preparat ten aktywnie niweluje źródło nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z przepoconego sprzętu.


 

Projekt i wykonanie CStore Właściciel sklepu: sportmasters.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt ze sklepem