Tel.: 22 757 46 99; 797 775 505

Konserwacja rękawic bokserskich

 
Rękawic bokserskich należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Przed każdym zdjęciem/założeniem rozpiąc wszystkie zapięcia i klamry.
Aby przedłużyć żywotność rękawic bokserskich oraz zniwelować przykry zapach, podstawową czynnością jaką należy wykonać po każdym zakończeniu treningu jest wysuszenie rękawic oraz wytarcie zewnętrznej strony rękawic z potu i zabrudzeń.
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Przed rozpoczęciem treningu z rękawicami bokserskimi niezbędne jest założenie owijek (bandaży bokserskich). Mają one kilka funkcji, ale przede wszystkim chronią dłoń przed kontuzją i pomagają utrzymać rękawice w czystości. Owijki wchłaniają nadmiar potu, który wydobywa się z naszych dłoni podczas treningu. Bardzo ważne jest, aby bandaże prać po każdym zakończonym treningu.

 
Po zakończeniu treningu konieczne jest wytarcie rękawic z zewnętrznej strony. Rękawica podczas treningu jest narażona na ludzki pot, krew oraz inne rodzaje zabrudzeń. Czyszczenie rękawic jest bardzo proste i wystarczą nam podstawowe środki czystości jakie posiadamy w każdym domu: czysta ściereczka, mydło oraz letnia woda. Po wyczyszczeniu rękawic bardzo ważnej jest, aby wytrzeć je do sucha.

 
Kolejnym krokiem jest wysuszenie wewnętrznej części rękawic. Jest to bardzo proste do wykonania: rzep rękawicy należy rozpiąć w taki sposób aby część mankietu była jak najmocniej otwarta, można dodatkowo zastosować odświeżacz do rękawic bokserskich o nazwie NO STINK, który to wchłania pot oraz zapobiega powstawaniu bakterii wewnątrz rękawic.

 
Po wyczyszczeniu i wysuszeniu rękawic pora na ich konserwację. Skórę naturalną dobrze jest natłuszczać po każdym treningu, jeśli z jakiś przyczyn jest to nie możliwe to zaleca się natłuszczanie raz w tygodniu. Natłuszczanie rękawic skórzanych przedłuża ich żywotność, natłuszczona skóra staje się bardziej elastyczna, co przekłada się na jej żywotność. Natłuszczanie jest proste do wykonania, do tej czynności potrzebny nam będzie krem np.: wazelina lub środek do konserwacji skóry, który jest dostępny w większości marketów. Krem nakładamy na dłoń i wcieramy w powierzchnie rękawicy, zostawiamy do całkowitego wchłonięcia kremu w skórę rękawicy.
Rękawice ze skóry syntetycznej nie potrzebują tylu zabiegów, co skóra naturalna. Wystarczy je wyczyścić z zewnętrznej strony za pomocą wilgotnej ściereczki z dodatkiem letniej wody i mydła. Po tym zabiegu należy wytrzeć rękawice do sucha.


 
Dodatkowo, zarówno do rękawic ze skóry naturalnej i ze skóry syntetycznej, możemy zastosować środek do odświeżania sprzętu sportowego o nazwie Vio-Pro sport Nano Silver. Preparat ten aktywnie niweluje źródło nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z przepoconego sprzętu.


Projekt i wykonanie CStore Wlaściciel sklepu: sportmasters.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt ze sklepem