Tel.: 22 757 46 99; 797 775 505

Konserwacja kasków bokserskich

 
Należy pamiętać, aby przy każdorazowym zakladaniu/zdejmowaniu kasku rozpinać wszystkie klamry i zapięcia.
Aby przedłużyć żywotność kasku bokserskiego oraz zniwelować przykry zapach trzeba o niego zadbać już w tracie użytkowania oraz odpowiednio wysuszyć po treningu. 
                                                                                                 
 
Podczas treningu z użyciem kasku bokserskiego dobrze jest założyć bandamę lub chustę pod ochraniacz. Zastosowanie tych produktów ograniczy wchłanianie potu przez kask oraz zwiększy jego żywotność. Ważne jest, aby po każdym zakończonym treningu wyprać bandamę czy chustę, aby nie wydzielały nieprzyjemnego zapachu. 
Po zakończeniu treningu konieczne jest wytarcie kasku z zewnętrznej strony. Kask podczas treningu jest narażony na ludzki pot, oraz inne rodzaje zabrudzeń. Czyszczenie kasku jest bardzo proste i wystarczą nam podstawowe środki czystości jakie posiadamy w każdym domu: czysta ściereczka, mydło oraz letnia woda. Po wyczyszczeniu kasku bardzo ważne jest, aby wytrzeć go do sucha.


 
Po wyczyszczeniu wierzchniej części kasku następnym krokiem jest wysuszenie wewnętrznej części . Jest to bardzo proste do wykonania: rzep z tyłu kasku należy rozpiąć w taki sposób aby część tylnia kasku z rzepem była jak najmocniej otwarta. Można dodatkowo zastosować odświeżacz DRYER MASTER lub  XL NO STINK, który wchłania pot oraz zapobiega powstawaniu bakterii wewnątrz kasku. 
Po wyczyszczeniu i wysuszeniu kasku pora na ich konserwację. Skórę naturalną dobrze jest natłuszczać po każdym treningu, jeśli z jakiś przyczyn jest to nie możliwe , zaleca się natłuszczanie raz w tygodniu. Natłuszczanie kasku skórzanego przedłuża jego żywotność. Natłuszczona skóra staje się bardziej elastyczna, co przekłada się na jej żywotność. Natłuszczanie jest proste do wykonania, do tej czynności potrzebny nam będzie krem np.: wazelina lub środek do konserwacji skóry, który jest dostępny w większości marketów. Krem nakładamy na dłoń i wcieramy w powierzchnię kasku po zewnętrznej stronie, zostawiamy do całkowitego wchłonięcia kremu w skórę kasku.
Kaski ze skóry syntetycznej nie potrzebują tylu zabiegów, co skóra naturalna. Wystarczy je wyczyścić z zewnętrznej strony za pomocą wilgotnej ściereczki z dodatkiem letniej wody i mydła. Po tym należy wystarczy wytrzeć kask do sucha.
 
Dodatkowo możemy zastosować środek do odświeżania sprzętów sportowych np. Vio-Pro sport Nano Silver , odświeżacz ten ma bardzo przyjemny zapach, który niweluje zapach wydobywający się z przepoconego sprzętu.


 


Projekt i wykonanie CStore Właściciel sklepu: sportmasters.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone

Kontakt ze sklepem